Žreb Lige prvakov: Madridski derbi tokrat v polfinalu!

Liga prvakov 21. Apr 201711:03 > 11:20
Getty Image

Na sedežu Evropske nogometne zveze v Nyonu so izžrebali polfinalna para letošnje sezone Lige prvakov. Ponovitve lanskoletnega finala vendarle ne bo, saj se bosta v prvem paru srečala madridska mestna tekmeca, medtem ko se bosta v drugem obračunu za pot v Cardiff udarila AS Monaco in Juventus.

Getty Image

Real Madrid in Atletico Madrid se bosta v Ligi prvakov srečala še četrtič zapored, potem ko sta se dvakrat srečala tudi v finalu. V Lizboni leta 2014 so bili Galaktiki po podaljšku boljši s 4:1, ko so osvojili težkopričakovano Decimo, dve leti pozneje v Milanu (2016) sta ekipi streljali enajstmetrovke, po katerih se je Beli balet veselil še 11. naslova na stari celini. V sezoni 2014/15 pa sta se madridska rivala srečala v četrtfinalu. Edini zadetek je takrat padel na povratni tekmi na Santiago Bernabeu, ko je v 88. minuti tekme zadel Chicarito Hernandez. Letos pa bo povratno tekmo gostil Vicente Calderon.

Znova se bosta srečala tudi Juventus in Monaco. Stara dama je ekipo iz kneževine izločila v četrtfinalu na poti do berlinskega finala v sezoni 2014/15. Takrat je četa Masimilliana Allegrija edini zadetek na dveh tekmah za skupno zmago z 1:0 dosegla pred domačimi navijači, ko je Arturo Vidal zadel z bele točke v 57. minuti tekme.

Pred tem sta se francoski in italijanski prvoligaš med seboj enkrat že srečala v polfinalu, v sezoni 1997/98. Takrat je s skupnim rezultatom 6:4 v finale napredovala Stara dama, a nato izgubila – proti Realu po golu Predraga Mijatovića.