Sanjska predstava Ronalda, Real z eno nogo že v finalu

Liga prvakov 2. Maj 201721:40 > 21:54
Dennis Doyle/Getty Images

Real Madrid je pred svojimi navijači povsem nadigral mestne tekmece in se razveselil visoke zmage s 3:0. Atletico Jana Oblaka je bil danes v napadu povsem nenevaren in bo imel na povratni tekmi težko delo.

Tekmo so bolje začeli gostje, ki so v prvih petih minutah zaigrali zelo pogumno in s tem presenetili tudi Real. A začetni pritisk Atletica, v katerem gostje niso ogrozili vrat Keylorja Navasa, ni trajal dolgo. Galaktiki so se hitro prebudili in bili prvič nevarni že v 7. minuti, ko se je z dvojno obrambo izkazal Jan Oblak. Najprej je zaustavil poskus Danija Carvajala, nato pa še Karima Benzemaja, ki je prišel do odbite žoge.

Napadi Reala so se nadaljevali in gostitelji so že v 10. minuti po dveh zaporednih predložkih prišli do vodilnega gola. Strelec zadetka je bil razigrani Cristiano Ronaldo, ki tako nadaljuje s strelskim pohodom v ključnem delu Lige prvakov.

Gostje so po prejetem zadetku bili kar nekaj časa v šoku, Real pa je še naprej pritiskal. Novo priložnost so galaktiki imeli že v 16. minuti, ko je po kotu do strela z glavo prišel Raphael Varane, znova pa se je izkazal Oblak. Že minuto zatem pa so zapretili tudi gostje. V prostor je lepo vtekel Kevin Gameiro, ki se je znašel sam pred Navasom, ga skušal preigrati, a je reprezentančni vratar Costa Rice izvrstno reagiral in žogo pred Francozom odbil iz nevarne cone.

V 29. minuti je Ronaldo dolgo iskal prostor za predložek z desne s katerim je pred vrati našel Benzemaja, ki je s strelom prek glave za las zgrešil vrata. Tri minute kasneje je sledil odgovor colchonerosov, ki so izkoristili prekinitev. Do strela je po podaji s prostega strela prišel Diego Godin, a je njegov poskus zletel preko vrat. Tempo je nato do konca polčasa padel, gostitelji pa so na odmor odšli z zasluženim vodstvom.

Začetek drugega polčasa je bil precej bolj miren. Gostitelji so brez težav zadrževali žogo, Atletico pa je v napadu bil še naprej brez ideje. Real je v 73. minuti izkoristil prvo priložnost v drugem delu, znova pa je zadel Ronaldo, ki je z močnim in natančnim strelom matiral Oblaka, ki je bil v tem primeru brez moči.

Tudi po tretjem zadetku Real ni popuščal in v 86. minuti znova šokiral četo Diega Simeoneja. Prodrl je Lucas Vazquez, podal pred vrata, kjer se je Ronaldo razveselil tretjega današnjega gola in skupno desetega v letošnji Ligi prvakov.

Atletico, ki je danes zmogel le en strel v okvir vrat, bo tako prihodnjo sredo na svojem stadionu lovil zaostanek treh zadetkov. Za napredovanje v finale bodo colchonerosi potrebovali pravi mali čudež.