Mbappeja si želi pol Evrope

Liga prvakov 3. Maj 201714:52 > 15:01
Stu Forster, Getty Images Sport

Če bo Monacu poleti uspelo zadržato Kyliana Mbappeja, bo to pravi mali čudež. Po sijajni sezoni si mladega Francoza v svojih vrstah želijo skoraj vsi evropski velikani, ki že trkajo na vrata klube iz Kneževine.

Stric Kyliana Mbappeja je z zadnjo potezo, ko je razkril seznam evropskih velikanov, ki se zanimajo za nejgovega varovanca, še dolil olje na ogenj, ki bruha okrog njegovega nečaka. Najkonkretnejši je zaenkrat Manchester City, ki za Mbappeja ponuja kar 130 milijonov evrov. A ob rekordih je vedno zraven tudi mestni rival sinjemodrih Manchester United, ki mladega Francoza Cityju ne bo kar tako prepustil.

Prav tako zgodbe o prestopih ni, če na seznamu nista še Barcelona in Real. Zato ne čudi, da sta na seznamu, ki ga je v javnost lansiral igralčev stric tudi španska velikana. V zadnjem času pa se je v vrsto postavil še Juventus, ki bo danes v živo spoznal Mbappejevo moč. Stara dama ima s francoskimi napadalci dobre izkušnje, zato njihovo zanimanje za čudežnega dečka Monaca ne čudi.

Kje pa bi v prihodnje rad igral Mbappe? Mladenič je pred časom sicer priznal, da bi si v prihodnosti z veseljem nadel dres Juventusa, ostalih klubov pa zaenkrat še ni pokomentiral. Mbappe bi kariero lahko nadaljeval tudi v Franciji, kjer bi rekordno odškodnino za njegove usluge brez težav odštel PSG, a je to maloverjeten scenarij. V vsakem primeru pa bo poleti rekordni prestop Paula Pogbaja v nevarnosti.