Kako se je Barcelona lahko odpovedala Alvesu?!

Getty Images, Maurizio Lagana

Dani Alves je bil z dvema podajama ob Gonzalu Higuainu prvo ime Juventusa ob zmagi proti Monacu in staro damo le na korak približal finalu Lige prvakov v Cardiffu. V Torino je prišel brezplačno (!) iz Barcelone.

Gonzalo Higuain je dvakrat zatresel mrežo Monaca in Juventus praktično že po prvi polfinalni tekmi odpeljal v finale Lige prvakov. A večino dela je za argentinskega napadalca opravil podajalec – Dani Alves.

Tudi površni poznavalec nogometa je zagotovo že slišal za neumornega Brazilca, ki igra na poziciji desnega bočnega branilca in je z dvema podajama proti Monacu postal drugi najboljši podajalec Lige prvakov v zadnjem desetletju! Brazilec je proti Monacu vpisal že svojo 24. in 25. podajo v najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju, kar ga v zadnjih desetih letih uvršča le za Cristiana Ronalda (29) in pred Lionela Messsija (23).

Spomnimo, da je Alves pred letom dni brez odškodnine zapustil Barcelono in se preselil v Juvnetusu. Potem ko je s kirurško natančnostjo našel Higuaina pri drugem zadetku, je dežurni kritik na Twitterju Gary Lineker zapisal: “Kako se je Barcelona lahko odpovedala Alvesu.”

In kako prav ima, če vemo, da Luis Enrique že celotno sezono išče pravo rešitev za desno stran obrambe. Veliko luknjo, ki je nastala po odhodu Alvesa, pa bolj kot ne neuspešno krpa s Sergijem Robertom oziroma nezadovolnjim Aleixom Vidalom. Brazilec je medtem hitro postal nezamenljivi član začetne enajsterice Juventusa, ki je na vseh treh frontah praktično le še zmago oddaljen od trojne krone.

V Serie A ga od novega naslova ločijo le tri točke, v domačem pokalu ga v finalu čaka Lazio, medtem ko je v Ligi prvakov na pragu finala, v katerem ga v Cardiffu najverjetneje čaka madridski Real.

Alves je v svoji karieri za zdaj osvojil 30 lovorik – 21 z Barcelono, pet s Sevillo in štiri z brazilsko reprezentanco. Brazilec ima dve trofeji več od Peleja in Messija, pred njim pa je le trojica igralcev – Kenny Dalglish (31), Vitor Baia (31) in Ryan Giggs (34).

Pa še tole: Alves je v letošnji sezoni v vseh tekmovanjih zbral štiri zadetke in sedem podaj, kar je za igralca na njegovi poziciji odlična statistika. Katalonce pa ob zgoraj naštetem lahko dejansko le vprašamo, kako ste se lahko odpovedali takšnemu velemojstru okroglega usnja …