Italijani vračajo Mijatoviću: Dal si gol iz ofsajda!

Liga prvakov 5. Maj 201712:05 > 12:16
Valerio Pennicino/Getty Images

Nekadanji nogometaš Real Madrida Predrag Mijatović je včeraj postregel z izjavo, da je Juventus klub poražencev in s tem izzval plaz povratnih negativnih komentarjev iz Italije.

Getty Images/Tullio M. Puglia

Kot smo že poročali na naši spletni strani, je nekdanji reprezentant Jugoslavije in nogometaš madridskega Reala Predrag Mijatović označil Juventus za klub poražencev, v luči njihovih neuspelih poskusov osvojitve lige prvakov.

Iz Italije, ki je ponosna nogometna država, pa so že prileteli očitki, češ da Mijatovićev zadetek v finalu Lige prvakov leta 1998 proti Juventusu, ko je ta še nosil dres Reala, ni bil regularen: “Pozabljaš, da si dosegel zadetek iz prepovedanega položaja,” je prišlo sporočilo iz Torina.

Mijatović trdi, da to ni povezano z resnico: “Zadetek ni bil dosežen iz prepovedanega položaja. Nihče izmed nogometašev Juventusa se ni pritožil sodniku, nihče ni dvignil rok ali se razburjal. Gol je bil čist,” je dejal Mijatović, ki se je branil pred nejevoljo iz Italije. “Juventus je velik klub in ni klub poražencev. Ko sem govoril o porazih, sem imel v mislih negativno statistiko,” je še dodal, potem ko se je spomnil na šest porazov v finalih Lige prvakov, ki jih je ekipa iz Torina utrpela v vsej svoji zgodovini nastopanja v tem tekmovanju.