Juve potrdil uvrstitev v finale

Liga prvakov 9. Maj 201720:47 > 22:17
Getty Images/Stuart Franklin

Stara dama je tudi v drugo premagala Monaco, ki niti za trenutek ni imel resnejših možnosti za uvrstitev v Cardiff.

Torinski velikan je že na prvi tekmi prišel do velike zmage v gosteh (2:0), na povratni tekmi pa je na svojem stadionu zgolj potrdil skupno zmagoslavje.

Tudi v drugo so Italijani prišli do zmage, tokrat z rezultatom 2:1. Že v prvem polčasu sta zadela Mandžukić in Alves, kar je bržkone odločilo obračun. Hrvat je zadel po krasnem protinapadu stare dame, Brazilec pa je asistenco Mandžukiću kronal s fantastičnim volej udarcem z roba kazenskega prostora.

Gostje so v drugem polčasu malce tvegali, kar se  jim je deloma obrestovalo, saj so v 69. minuti oblažili poraz, v polno pa je meril kdo drug kot super talentirani Kylian Mbappe. Pri 18 letih in 140 dnevih je mladenič postal najmlajši nogometaš v zgodovini Lige prvakov, ki je zadel v polfinalu.

Jutri nas čaka še dvoboj med Atleticom in Realom, kjer Jana Oblaka in soigralce čaka izredno težka naloga v boju za finale. Real po prvi tekmi vodi s 3:0.