Marcelo: Rešila nas je Karimova čarovnija

Larson Baron, Getty image

Bočni branilec madridskega Reala Marcelo je dejal, da je bil samostojni prodor Karima Benzemaja, ki je vodil k zadetku Isca, odločilen v boju za finale.

Real je tekmo sicer izgubil, a se je po zaslugi zanesljive zmage s 3:0 na prvi tekmi uvrstil v veliki finale, ki bo 3. junija v Cardiffu.

Beli balet je tekmo začel katastrofalno in se je že po petnajstih minutah znašel v zaostanku z 0:2, a ga je rešil Isco, ki je v 42. minuti dosegel zlata vreden zadetek v gosteh.

Akcijo, ki je vodila k zadetku Reala, je začel in fantastično nadaljeval Karim Benzema, ki je na majhnem prostoru osmešil kar tri Atleticove branilce. Poteza Francoza je navdušila tudi njegovega soigralca Marcela.

“Karim je sijajen igralec in s svojo čarovnijo, za katero vemo, da je izjemna, nam je prinesel zadetek, po kateremu smo potem lažje dihali. Tekmo smo odpeljali do konca tako kot je bilo potrebno, zdaj pa se veselimo uvrstitve v finale,” je po tekmi dejal Brazilec.