Real Madrid ubranil naslov evropskega prvaka!

Liga prvakov 3. Jun 201723:11 > 23:20
Getty Image

Real Madrid je v finalu nogometne lige prvakov v Cardiffu premagal Juventus s 4:1 (1:1) in postal prvi klub, ki je ubranil naslov v Ligi prvakov ter prvi po Milanu leta 1990, ki je ubranil naslov evropskega prvaka. Sicer pa je to 12. lovorika Reala v ligi prvakov.

Getty Image

Junak tekme je bil Cristiano Ronaldo z dvema zadetkoma. Juventus je sicer prvi polčas prikazal boljšo predstavo, a so vseeno Galaktiki zadeli prvi na tekmi, skupaj pa kar štirikrat. Stara dama je tako v finalu Lige prvakov letos dobila štiri zadetke, kar je več, kot prej na vseh tekmah v letošnji sezoni skupaj (3).

Madridčani so zadeli iz prve prave nevarne akcije. V protinapadu sta si Dani Carvajal in Cristiano Ronaldo na desni strani kazenskega prostora izmenjala podajo, po kateri je nato Ronaldo z diagonalnim strelom po tleh poslal žogo v malo mrežico nemočnega Gigija Buffona. Žoga je med letom oplazila Leonarda Bonuccija.

Juventus je ekspresno odgovoril; po akciji Alexa Sandra in podaji Gonzala Higuaina je Mario Mandžukić spektakularno zadel s strelom preko glave, potem ko si je žogo ustavil s prsmi. Vratar Keylor Navas je bil povsem brez moči.

Če so imeli Bianconerri v prvem polčasu pobudo, se po odmoru pravzaprav niso pojavili na igrišču, igrala je ena sama ekipa. Tekma se je prelomila v 61. minuti. Odbita žoga je približno 25 metrov od Juventusovih vrat prišla do Casemira, ki jo je udaril “na polno”. Žoga je med letom zadel Samija Khedira spremenila smer in za desno vratnico Buffona, ta je bil prekratek, končala v mreži.

Getta Image/ David Ramos

Samo tri minute pozneje je Real zabil še tretji gol, ko je po desnem boku krasno prodrl Luka Modirć, podal pred vrata na bližnjo vratnico, kjer je pravočasno utekel Ronaldo. Prednost Madridčanov je bila visoka, Juve je bil premagan. Do konca tekme so nato aktualni evropski prvaki zadeli še enkrat in potrdili status evropskega nogometnega kralja – Marcelo po uspešnem preigravanju ob gol avt liniji podal v sredino kazenskega prostora, kamor je vtekel Marco Asensio in ukanil Buffona.