Dani Alves: Real je bil boljši

Getty Images/Marco Luzzani

Nogometaš Juventusa Dani Alves je po porazu v finalu Lige prvakov proti Real Madridu odkrito priznal, da so španski prvaki zasluženo slavili.

Real je bil enostavno boljši, o tem nima smisla izgubljati besed. Prvi polčas je bil z naše strani dober, tudi po prejetem zadetku smo se hitro pobrali in uspeli izenačiti, nato pa v nadaljevanju povsem popustili. V drugem polčasu na zelenici niste videli pravega Juventusa. Počeli smo neznačilne napake v obrambi, vse to pa so Madridčani znali izkoristiti,” je po tekmo dejal Dani Alves, ki v finalih ni vajen porazov.

Prvi polčas 62. finala najprestižnejšega evropskega tekmovanja se je končal z 1:1, v drugem polčasu pa so galaktiki dali v prestavo višje in dosegli kar tri gole. Juventus je tako v Cardiffu prejel več golov, kot prej v celotni sezoni Lige prvakov skupaj.

Po njegovem tretjem porazu v finalu je bil močno razočaran tudi legendarni Gianluigi Buffon. Naslov v Ligi prvakov se italijanskemu vratarju spretno izmika, veteran pa ni znal razložiti padca stare dame v drugem polčasu.

Zelo smo razočarani. Prvi polčas je bil dober, mislili smo, da lahko pridemo do zmage. Igre v drugem polčasu ne znam objasniti. Real je zasluženo slavil. Dokazali so svojo kvaliteto in pokazali odnos, ki je potreben za zmago na takšnih tekmah,” je po tekmi razlagal vidno razočarani Gigi.