Modrić: Dvomil sem v odločitev Zidana

Getty Images/Shaun Botterill

Luka Modrić ni bil prepričan, da se je Zinedine Zidane v zaključku sezone odločil pravilno, ko je večkrat rotiral ekipo, da bi glavni igralci ostali sveži v ključnem delu sezone. A očitno je Francoz zadel v polno.

Večkrat se je špekuliralo o nezadovoljstvu nekaterih nogometašev Reala, ker niso bili v začetni postavi na vsaki tekmi, vendar se je na koncu izkazalo, da je Zinedine Zidane zadel v polno, saj so galaktiki prvič po več kot šestih desetletjih osvojili španski in evropski naslov v eni sezoni. “Iskreno, malce sem dvomil v to. V tako veliki ekipi je težko imeti vse nogometaše zadovoljne. Toda Zidane je v tem uspel in vsa čast za to. Vsi so srečni, vsi igrajo, vsi so ‘nabriti’, ker vedo, da bodo dobili priložnost,” je taktiko francoskega strokovnjaka pohvalil Luka Modrić, ki se je v Cardiffu veselil že tretje zmage v Ligi prvakov, potem ko je bil z Realom najboljši že v Lizboni (2014) in Milanu (2016).

“Vsaka je sladka, vsaka trofeja je posebna, ta je sploh specialna, ker gremo v zgodovino Lige prvakov kot prva ekipa, ki je uspela ubraniti zmago. Če je to kdo lahko storil, potem je to Real Madrid,” je bil zadovoljen hrvaški reprezentant.

Modrić je z zmago proti Juventusu postal prvi hrvaški nogometaš s tremi zmagami v najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju: “Srečen sem zaradi tega. Sezona je bila fenomenalna, bila je težka, toda končno smo osvojili prvenstvo, ki nas je mučila že pet let, ob tem smo ubranili naslov prvaka Evrope, tako da mislim, da je to ena od najboljši sezon v zgodovini kluba.”

Modrić je izjemno igro v finalu kronal s podajo za verjetno ključni zadetek Cristiana Ronalda v 67. minuti za 3:1, čeprav pred oddajo žoge ni niti pogledal, kje se nahaja odlični Portugalec. “Zadnjih nekaj dni smo veliko vadili nizke povratne žoge, ker je Juventus močan pri visokih žogah. Tako smo jim tudi uspeli dati tri gole,” je zaključil Modrić.