Maribor čaka na oviro v kvalifikacijah za Ligo prvakov

Liga prvakov 18. Jun 201718:56 > 19:16
NK Maribor/Drago Wernig

Danes bo v Nyonu, ob 12. uri na sporedu žreb, ko bodo vijoličasti izvedeli, katera ekipa jih čaka za uvod v novo evropsko popotovanje. Maribor se je kot prvak avtomatsko uvrstil v drugi krog kvalifikacij za Ligo prvakov, kjer bo nosilec.

NK Maribor/Facebook

NK Maribor ostaja kot slovenski prvak v statusu nosilca, kar pomeni, da se bo v drugem krogu pomerili proti enemu izmed nenosilcev. Če se Mariborčani uvrstijo v tretji krog, bodo tam prav tako v vlogi nosilca, vendar bodo nasprotniki veliki težji in bolj atraktivni.

Potem, ko so po dolgem času Mariborčani v lanski sezoni ostali brez kvalifikacij za Ligo prvakov so letos že s polno paro začeli prpravljati na začetek nove sezone. Do prve evropske tekme je vijoličastim ostal še slab mesec dni, najbolj izkušeni mož v taboru vijoličastih pa pravi “Evropske kvalifikacije bodo pomenile največji izziv. Verjamem, da lahko pustimo globoko sled na evropskem, na domačem prizorišču pa osvojimo dvojno krono. Seveda pa ne bo šlo brez tega, kar se bo dogajalo med postavljanjem temeljev. Za nove uspehe bo treba vložiti veliko naporov,” je za uradno spletno stran kluba iz Maribora povedal Marcos Tavares.

Getty Images

Prve tekme v drugem krogu kvalifikacij za Ligo prvakov bodo na sporedu 11. in 12. julija, povratne tekme bodo teden dni pozneje.

Možni nasprotniki Maribora so:
Žilina (Slovaška), Žalgiris (Litva), Dundalk (Irska), Zrinjski (Bosna in Hercegovina), Dudelange(Luksemburg), Honved(Madžarska), Kukesi(Albanija), Vardar(Makedonija), Budućnost(Črna Gora), Mariehamm(Finska), Spartaks Jurmala (Latvija) in Samtredia(Gruzija). Pridružili pa se jim bodo še zmagovalci prvega predkroga, v katerem New Saints (Wales), Hibernians FC (Malta), Linfield(Severna Irska), Vikungur(Ferski otoki) in Santa Coloma (Andora) kot nosilci čakajo moštva Alashkert(Armenija), La Fiorita (San Marino), Europa FC (Gibraltar), Infonet Tallinn (Estonija) in Trepča(Kosovo).

Na dan žreba bo predvidoma prišlo do delitve klubov po skupinah, tako da bo ob plesu kroglic v našem delu žreba krog možnih nasprotnikov skrčen.