Vse o žrebu Lige prvakov in Evropske lige

Getty Images/EuroFootball

Slovenski predstavniki v evropskih pokalih so v ponedeljek na žrebu v Nyonu dobili svoje predstavnike na uvodnih kvalifikacijskih obračunih. Več o nasprotnikih Maribora, Olimpije, Domžal in Gorice izveste na straneh Sportkluba.

Maribor so bo v 2. prekrogu kvalifikacij za Ligo prvakov vnovič meril z Zrinjskim iz Mostarja, na katerega ima lepe spomine. Vijoličasti so pred tremi leti ravno proti ekipi iz BiH začeli svoj drugi naskok na skupinski del najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja. Zanimive nasprotnike so dobili tudi preostali trije slovenski predstavniki, ki se bodo merili v Evropski ligi. Olimpija odhaja na Finsko, Domžale čaka nasprotnik iz Estonije, Gorica pa se bo merila s klubom iz Armenije.

Več o žrebu in nasprotnikih naših klubov najdete na spodnjih povezavah.

Liga prvakov:
Liga prvakov: Zrinjski prva ovira Maribora
Kdo je prvi nasprotnik Maribora?
Zaho: Maribor ne bo dovolil nobenega presenečenja
Slišković za SK: Maribor? Po meri, prezadovoljen sem
Zrinjski padel v LV: Se bo zgodovina ponovila?

Evropska liga:
Zmaji na sever, Domžale v Estonijo, Gorica v Armenijo
Ilić opozarja na Fince: Zelo so nevarni!
Vaasa: Finska “polka” s pridihom “reggaeja”
Flora: Sinonim za estonski klubski nogomet
Širak: “Armenska Olimpija” oziroma črni panterji iz Zakavkazja