Pol dela opravljenega; Tavares spet mariborski junak

Liga prvakov 26. Jul 201721:56 > 22:04
Facebook

Marcos Tavares je poskrbel za minimalno zmago na prvi tekmi tretjega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov proti islandskemu Hafnarfjördurju.

Edini gol na tekmi je bil delo legendarnega Marcosa Tavaresa, ki je še enkrat več dokazal, da niti približno še ni za v staro šaro. Darko Milanič ga je tokrat uvrstil v prvo postavo, na klopi je pustil Luko Zahovića, kar se mu je obrestovalo kmalu po začetku drugega polčasa.

Po tem, ko v prvem delu golov ni bilo, z izjemo prečke, ki jo je z razdalje stresel Marwan Kabha, pa tudi pravih priložnosti ne. Terenska premoč Maribora se je državnim prvakom obrestovala 54. minuti, ko se je presenetljivo v vlogi odličnega asistenta znašel osrednji branilec Aleksander Rajčevič, žogo pa je z glavo v mrežo poslal Tavares. V svojem slogu, takrat, ko je najbolj pomembno.

Dobrih deset minut kasneje so Mariborčani, ki so odkrito napadali za drugo zadetek, zapravili krasno priložnost za povišanje prednosti. Po prostem strelu in podaji v kazenski prostor, je do strela z glavo prišel Vrhovec, a za las zgrešil cilj. Mariborčani so bili do konca tekme bližje drugemu zadetku kot Islandci izenačenju, a se je tekma končala z 1:0, kar je zagotovo razveselilo Darka Milaniča. Njegovo moštvo je slavilo, ob tem pa, kar je zelo pomembno, ni prejelo gola.

Povratna tekma na Islandiji bo čez teden dni ob 20:30.