Zahovič: Verjamem, da smo boljša ekipa

Liga prvakov 31. Jul 201716:56 > 16:59
SK

Pred odhodom na Islandijo se je za klubsko spletno stran oglasil športni direktor Maribora Zlatko Zahovič.

Zlatko Zahovič, ki je danes zagotovo zelo nestrpen zaradi morebitne kazni s strani Uefe, je pred potjo na oddaljeno gostovanje samozavesten. O kazni sicer ni spregovoril.

Zavedamo se, kaj nam prinaša ta tekma. Imamo dobro izhodišče po prvih 90. minutah, ki bi lahko bilo še boljše, a ne glede na to moramo biti zadovoljni. Nihče ne pride v evropskih pokalih do 3. kroga po naključju. Tudi povratna tekma bo zahtevna, a smo pripravljeni,” v napovedniku za klubsko spletno stran poudarja Zahovič, ki poudarja, da so Mariborčani pripravljeni tudi na kakšno presenečenje s strani Hafnarfjördorja: “Težko je natančno predvideti, kaj načrtujejo v nasprotnem moštvu. Včasih je treba počakati, da se tekma začne in se potem odzvati. To je naš trener tudi naredil in smo med drugim polčasom tekme v Ljudskem vrtu pritisnili proti njihovim vratom. Ob tem smo bili oškodovani za enajstmetrovko, kar bi nam še izboljšalo izhodišče. Sojenje lahko vpliva na razplet tudi na povratni tekmi, ko bo veliko metanja iz avta v kazenski prostor, dolgih žog in tukaj bo sodniški kriterij zelo pomemben dejavnik.

Mariborčani se na dolgo pot odpravljajo v torek zjutraj, ko bodo poleteli z mariborskega letališča. Po sredini tekmi bi se slovenski nogomet lahko znova razveselil velikega uspeha, saj si lahko Mariborčani z ugodnim rezultatom že zagotovijo skupinski del evropske lige.

Zahovič na povratni tekmi povsem zaupa v zmožnosti svojega moštva: “Vsak pozitiven rezultat v evropskih tekmovanjih prinaša nekaj več. Nam je to uspelo. Za islandski nogomet smo se prepričali, da je v ekspanziji. Njihov prvak je potrdil, da zna tekmovati in ima določene izkušnje. Imamo pa jih tudi mi. Vemo, kaj je treba storiti. Ekipa deluje odlično na igrišču, imamo veliko igralcev v formi, kar nas izjemno veseli. Za napredovanje bo treba zadeti enkrat ali večkrat in tega smo sposobni. Imamo kvaliteto v napadu, da lahko odigramo boljše in izkoristimo priložnosti. Na pot gremo z velikim spoštovanjem do nasprotnika, a s prepričanjem v naše sposobnosti. V takšnih tekmah je potrebno imeti tudi kanček sreče, toda verjamem, da smo boljša ekipa.