Tudi Kek z Rijeko do evropske jeseni

hnk rijeka

Matjaž Kek se je na Rujevici z Rijeko tako kot Maribor uvrstil v playoff kvalifikacij za Ligo prvakov.

Prva tekma med Salzburgom in Rijeko se je končala brez zmagovalca z 1:1, povratna tekma a Rujevici pa brez zadetkov, tako je Rijeka zahvaljujoč zadetku v gosteh napredovala in je pred njo najmanj skupinski del Lige Evropa.

Salzburg je zaradi prejetega zadetka doma moral napasti od prve minute. Biki iz Avstrije so celo dosegli dva zadetka, vendar niti enega glavni sodnik ni priznal. Prvič se je mreža Hrvatov zatresla v 34.minuti drugič pa v 55. minuti. Tudi Rijeka se ni samo branila ampak poizkušala priti do zadetka,na koncu pa so odštevali minute do konca tekme in nekako vendarle uspele svojo mrežo ohraniti nedotaknjeno.

Matjaž Kek se bo skupaj s svojimi varovanci sedaj boril za vstopnico za skupinski del Lige prvakov.