Real tudi brez Ronalda prek Manchester Uniteda

Liga prvakov 8. Avg 201722:19 > 22:26
Getty Image

Evropski superpokal je pripadel španskemu velikanu, ki je po zadetkih Casemira in Isca premagal Manchester United. Za rdeče vrage je zadel Lukaku.

Prvih šestdeset minut igre je pripadlo Realu, ki bi lahko vodstvo z 2:0, zadela sta Casemiro v prvem in Isco na začetku drugega polčasa, povišal, a ni bil dovolj zbran v zaključkih akcij.

Lepe priložnosti so zapravili Benzema, Casemiro in Bale, slednja sta nastreljala prečko Unitedovih vrat. Angleži so se v igro vrnili v 62. minuti, takrat je z razdalje meril Matić, Navas je žogo zgolj odbil, v gol pa jo je pospravil Lukaku in tako na prvi uradni tekmi v novem dresu dosegel tudi prvi gol.

Lukaku je imel v nadaljevanju tekme še eno lepo priložnost, najlepšo za izenačenje pa je slabih deset minut pred koncem zapravil Marcus Rashford, ki je prišel sam pred vratarja Navasa. Čilenec je bil uspešnejši.

Zadnje minute je na igrišču preživel tudi Cristiano Ronaldo, ki se je moštvu priključil šele pred kratkim. Ronaldu zadetka ni uspelo doseči, tako kot tudi ne Manchester Unitedu, tako da se je madridski Real veselil prve lovorike v novi sezoni.