Qarabag le še korak od zgodovine

Liga prvakov 15. Avg 201719:58 > 20:01
Gabriele Maltinti, Getty Images Sport

Nogometaši Qarabaga so v odločilnem krogu kvalifikacij za uvrstitev v Ligo prvakov na svojem igrišču z 1:0 premagali Kobenhaven. Za ekipo gostov je igral tudi slovenski reprezentant Benjamin Verbič.

Qarabag je do zaslužene zmage prišel z golom napadalca Mahirja Madatova v 25. minuti. To je četrta zmaga azerbajdžanskega predstavnika od začetka sezone, v kateri sploh še ne pozna poraza.

Na drugi strani je danski prvak v zadnjih petih srečanjih zabeležil le eno samo zmago. Slovenski reprezentant Benjamin Verbič je v 71. minuti prejel rumeni karton in bil četrt ure kasneje zamenjan.

Domača ekipa je bila od favoriziranega nasprotnika boljša od samega začetka srečanja, o čemer priča 16 strelov na gol gostov, sedem v okvir gola. Kobenhaven je na gol azerbajdžanskih prvakov sprožil le en udarec ter imel 41-odstotno posest žoge.

Če bi se Qarabagu uspelo uvrstiti v skupinski del Lige prvakov, bi bil to prvi takšen dosežek katerega koli azerbajdžanskega predstavnika. Povratna tekma na stadionu Parken je na sporedu prihodnjo sredo ob 20.45 uri.