SK 1: Verbič lovi zaostanek proti Qarabagu

Liga prvakov 23. Avg 20179:58 > 10:31
Getty Images

Nocoj so pred nami še preostali obračuni zadnjega kroga kvalifikacij za uvrstitev v Ligo prvakov. Na Sportklubu največ pozornosti posvečamo obračunu Kobenhavna in Qarabaga, ki si ga boste lahko ogledali na našem prvem programu.

Medtem ko je danski prvak v elitnem klubskem tekmovanju stare celine že nastopal, bi bila na drugi strani uvrstitev Qarabaga v skupinski del Lige prvakov zgodovinska, saj od osamosvojitve države še nobenemu azerbajdžanskemu klubu ni uspelo priti čez vrata raja in nastopiti med elitno druščino velikih.

Qarabag si je na prvi tekmi v Bakuju zagotovil lepo prednost 1:0. Z golom 20-letnega Mahirja Madatova imajo minimalno prednost, še bolj pomembno pa je, da doma niso prejeli zadetka. Benjamina Verbiča, ki bo tekmo najbrž začel na levem boku, in soigralce čaka izjemno težka naloga, če se želijo uvrstiti v Ligo prvakov.

Od preostalih tekem seveda izstopa povratni obračun Liverpoola in Hoffenheima, čeprav rezultat sugerira, da bo nocojšnje srečanje bolj formalnost. Redsi so si že na prvi tekmi v Nemčiji zagotovili prednost 2:1 in jim za napredovanje zadostuje že neodločen rezultat ali poraz 0:1. “Ta duel še ni odločen, smo šele na polčasu. Oni so se pripravljeni še naprej boriti, ampak tudi mi smo se. Prednost ne pomeni čisto nič, če je ne bomo varovali,” je pred tekmo previden trener domačih Jürgen Klopp.

Napeto bi utegnilo biti tudi v Pragi, kjer bo Slavija proti APOEL-u lovila zaostanek 0:2, ter v Bukarešti, kjer bosta domača Steaua in Sporting iz Lizbone začela znova, saj se je prva tekma na stadionu Jose Alvalade končala brez zadetkov. Obračun romunskega in portugalskega predstavnika boste v prenosu od 20.30 ure spremljali na Sportklubu 3!

V Ligi prvakov so z eno nogo tudi že nogometaši moskovskega CSKA-ja, ki so pri ekipi Young Boys iztržili sila ugoden rezultat, zmago z 0:1.