Milanič: Komaj čakamo, da se začne

Liga prvakov 12. Sep 201713:29 > 13:52
NK Maribor/Drago Wernig

Nogometaše Maribora jutri čaka prva tekma skupinskega dela lige prvakov. V Ljudski vrt prihaja ruski prvak Spartak iz Moskve.

Dan pred uvodno tekmo najelitnejšega klubskega tekmovanja v Evropi, je v Mariboru že čutiti posebno energijo. Da je pred vijoličastimi nov velik in poseben trenutek se zavedajo tudi vsi igralci in člani strokovnega štaba, kar je na novinarski konferenci poudaril tudi Darko Milanič, ki bo jutri prvič v karieri tekmo lige prvakov doživel kot trener.

Komaj čakamo na to tekmo, komaj čakamo, da se vse začne. Za izkušenejše fante to ne bo prva tekma v ligi prvakov, za nekatere mlajše pa je vse to novo. Tudi jaz sem prvič sem v tej vlogi in sem zelo zadovoljen, da bom imel priložnost doživeti tudi to,” je povedal trener Maribora in se kasneje razgovoril tudi o spremembah, ki jih ekipa čuti v zadnjih dneh: “Kaj se je spremenilo? Predvsem to, da je precej več zahtev novinarjev. Fantje imajo bistveno več medijskih obveznosti. Ampak to ni vplivalo na našo pripravo. Analiza nasprotnika, naše delo in taktična priprava se bistveno ni spremenila.

Milanič bo na jutrišnji tekmi zagotovo pogrešal Dareta Vršiča, ki se je poškodoval na srečanju proti Celju,  na igrišče pa se vrača Valon Ahmedi, ki med reprezentančnim premorom in v prejšnjem tednu ni veliko igral. “Ahmedi je v zelo dobrem stanju. Res je, da nekaj časa ni igral, a to je bilo zanj zelo dobro. Odigral je veliko tekem, doživel je veliko novih in pomembnih trenutkov, zato mislim, da mu je ta prosti teden koristil,” je o novopečenem albanskem reprezentantu povedal Milanič.

Spartaku v tej sezoni ruskega državnega prvenstva ne steče, kar potrjuje tudi lestvica. Aktualni prvaki so po devetih krogih šele na osmem mestu, ob treh remijih in porazih, pa so prav tolikokrat tudi zmagali. Zadnjo tekmo proti Rubinu iz Kazana, ki so jo nasprotniki Maribora sicer dobili z 1:0, si je v živo ogledal tudi pomočnik trenerja pri Mariboru Saša Gajser. Je strokovni štab slovenskih državnih prvakov zaradi tega dobil kakšno novo informacijo?

Gajser je v živo videl le potrditev tega kar smo vedeli, da oni delajo. Njihova taktika je že kar nekaj časa nespremenjena in jasna. Zelo dobro se vidi kje imajo kvalitete, kar je v živo zasledil tudi naš pomočnik,” se je nasprotnika dotaknil Milanič.

Zelo dobro je, da prvo tekmo igramo pred svojimi navijači. Mislim, da je to prednost. Naredili bomo vse, da zmagamo,” je pred jutrišnjo tekmo odločen kapetan Maribora Marcos Tavares.