Mariborska točka z grenkim priokusom

Liga prvakov 13. Sep 201721:07 > 21:15
NK Maribor/Twitter

Nogometaši Maribora so v peklu Ljudskega vrta začeli svojo tretjo sezono v ligi prvakov. Proti favoriziranemu Spartaku iz Moskve so iztržili remi z 1:1, a grenak priokus ostaja, saj je Maribor na zelenici odigral fantastično tekmo.

Maribor pred začetkom te tekme na evropskih domačih tekmah poraza ni poznal že sedem tekem. Poleti so vijoličasti spisali novo veliko zgodbo, pred domačimi navijači pa še niso zmagali.

Ruski velikan je v minuli sezoni osvojil naslov državnega prvaka in si tako prvič po sezoni 2012/13 zagotovil vstopnico za druženje z evropsko nogometno elito. V novi sezoni so sicer varovanci Massima Carrere v skromni formi, kar je tudi glavni razlog za izgubo točk v domačem prvenstvu, kjer je Spartak po devetih odigranih krogih šele na osmem mestu.

Spartak tudi na začetku tekme v Ljudskem vrtu ni izgledal prepričljivo, Maribor je bil v prvih 25 minutah tekme precej boljši nasprotnik, že v prvi akciji so vijolični zapretili preko Martina Milca, ki mu je slavje preprečil gostujoči vratar Artijom Rebrov.

Tudi v nadaljevanju je Maribor odlično nadziral igro, kapetan Marcos Tavares je bil nekaj centimetrov prekratek, morebitni poskus z glavo bi pomenil vodstvo vijoličastih.

V nadaljevanju polčasa so nogometaši iz Moskve prevzeli pobudo in imeli žogo več v svoji posesti, a niso uspeli priti do nobene resne priložnosti, obramba Marbora na čelu z Markom Šulerjem je delovala kompaktno in organizirano. Prvi polčas se je končal brez zadetkov.

Prvo nevarno situacijo v drugem polčasu je Ljudski vrt videl v 55. minuti, ko je na levi strani prodrl Damjan Bohar, a je s strelom iz velike razdalje zatresel zunanji del mreže vratarja Rebrova.

Potem pa je za 12.566 gledalcev v zibelki nogometa v Mariboru sledil hladen tuš. Po 255 minutah brez zadetka v mreži Jasmina Handanoviča, je za moskovski Spartak po lepi akciji zadel Aleksander Samedov.

V nadaljevanju je Maribor prevzel pobudo, a vijoličasti enostavno niso uspeli zatresti moskovske mreže, še več, po strelu Boharja z glavo se je zatresla tudi vratnica.

V naslednji situaciji pa je s strelom iz roba kazenskega prostora na levi strani sprožila zlata levica Mitje Vilerja, spet so centimetri ločili Mariborčane od izenačenja.

Čez nekaj minut pa eksplozija! Gol je visel v zraku kar 20 minut in Mariborčani so povsem zasluženo zadeli za izenačenje, potem ko je mrežo v 85. minuti evforično zatresel Damjan Bohar, zagotovo najnevarnejši nogometaš v vrsti vijoličastih. Kakšen zadetek in kakšno vzdušje v Ljudskem vrtu!