Zidane: Ronaldo v formi bi dosegel štiri gole

Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Nogometaši Reala so na prvi tekmi skupinskega dela lige prvakov brez težav s 3:0 ugnali Apoel iz Nikozije. V postavo galaktikov se je vrnil Cristiano Ronaldo, ki se je izkazal z dvema zadetkoma.

Kraljevi klub je na Santiago Bernabeuu proti Ciperčanom povsem upravičil vlogo favorita. V prvo postavo se je vrnil Cristiano Ronaldo, ki v španski LaLigi ne igra zaradi kazni, in v 12. in 51. minuti poskrbel za veselje na tribunah.

Za Ronalda je to bila prva tekma po mesecu dni premora. Prisilni počitek kot kaže Ronalda ni vrgel iz ritma doseganja zadetkov, kljub vsemu pa je opazno, da superzvezdnik še ni v vrhunski formi.

Cristiano je najboljši na svetu. Vedno je na igrišču zato, da doseže zadetek. Če bi bil v polni pripravljenosti, bi danes dosegel štiri gole. Vsi vemo česa je zmožen. Srečni smo zaradi predstave v drugem polčasu, veseli nas tudi dejstvo, da nismo prejeli zadetka,” je po tekmi razlagal strateg Reala Zinedine Zidane.

Po dolgem času se je z dobro predstavo izkazal tudi Valižan Gareth Bale, ki ga žvižgi nekaterih lastnih navijačev niso zmotili.

Nisem slišal žvižge, slišal sem le aplavz. Bale lahko igra na več položajih, po vseh poškodbah pa še potrebuje nekaj časa, da se vrne v svojo najboljšo formo. Prepričan sem, da se bo to zgodilo v kratkem,” je Balovo predstavo opisal Zidane.

Tretji gol za galaktike je dosegel kapetan Sergio Ramos, ki je nasprotnega vratarja s škarjicami ukanil v 61. minuti.

To kar je izvedel Ramos, ne zmore vsak igralec. Sergio sicer ponavadi poskuša z glavo, tako da mi je bilo čudno, ko je zaključil s škarjicami,” je z nasmehom na obrazu dodal Zidane.