Vijoličasti v Andaluzijo z zamudo in brez Šulerja

Liga prvakov 25. Sep 201713:20 > 13:23
Marko Pigac

Mariborčani so se po zmagi v Kidričevem v ponedeljek odpravili v Andaluzijo, kjer jih v torek proti Sevillii čaka obračun 2. kroga Lige prvakov. Darko Milanič bo pogrešal stebra obrambe Marka Šulerja.

Zaradi okvare letala se je pot Mariborčanov v Španijo nekoliko podaljšala, Darko Milanič pa je na seznam za torkov spektakel na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan uvrstil 21 igralcev: Handanović, Obradović, Cotman, Rajčević, Billong, Viler, Milec, Palčič, Kabha, Vrhovec, Pihler, Dervišević, Bohar, Ahmedi, Hotić, Bajde, Kramarič, Inbrom, Tavares, Mešanović in Zahović. Svoje mesto na letalu so zasedli tudi člani mlade ekipa Maribora, ki jo čaka dvoboj z vrstniki iz Seville v Uefa Youth League.

Primorski strokovnjak tokrat ne bo mogel računati na Marka Šulerja, ki ima resnejše težave z gležnjem, ter prav tako poškodovana Dareta Vršiča in Denisa Šmeja, vsi ostali so pripravljeni na boj za nove točke v najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju.

Imamo veliko igralcev, tekem je veliko. Je pa pomembno, da vsak, ki dobi priložnost, jo tudi izkoristi in se potrudi po najboljših močeh, zato nam gre tako dobro. Ob tem smo s petkovo zmago dali dodaten pritisk Olimpiji in zdaj smo že skupaj na vrhu. Vse gre po načrtih, mi pa gremo v Sevillo z dodatno samozavestjo,” poudarja Dino Hotić, veliki junak petkove prvenstvene zmage proti Aluminiju.