Milanič: Tekmo je odločila kvaliteta nasprotnika

NK Maribor/Drago Wernig

Mariborčani so na drugi tekmi skupinskega dela lige prvakov izgubili na gostovanju v Sevilli. Kako je tekmo videl trener vijoličastih Darko Milanič?

V prvem polčasu smo se do prvega zadetka dobro postavili. Nasprotnik je kvaliteten in hiter, s podvajanjem smo skušali to kompenzirati, kar ti na dolgi rok pobere nekaj moči,” je takoj po tekmi za klubsko spletno stran povedal Darko Milanič.

Sevilla je do vodilnega zadetka prišla prav po minutah, v katerih so vijoličasti pokazali, da bi lahko bili tudi nevarni za vrata nasprotnika. Gol gostiteljev je Mariborčane povsem presekal: “V nepravem trenutku smo prejeli zadetek, ko smo po nekaj minutah dobili občutek, da lahko igramo. Tega je bilo premalo, čez celotno tekmo smo imeli občutek, da bi lahko katero od akcij bolj tekoče odigrali in da bi lahko bili bolj nevarni. Nažalost ni bilo tako, potem pa je nasprotnik, ki ima kvaliteto, to izkoristil. Ko smo v nekaterih situacijah malo zamudili in prostora nismo zaprli dovolj dobro, so povedli na 2:0.

Andaluzijci so tudi v drugem polčasu dokazali svojo kvaliteto in brez večjih težav nadzirali srečanje. Milanič je bil sicer s predstavo svojih varovancev v drugem polčasu bolj zadovoljen: “Mi smo sicer v drugem polčasu pokazali kompaktnost. Kvaliteta je bila danes tista, ki je odločila tekmo, čeprav smo pokazali veliko želje. Želeli smo odpreti sredino, vendar v trenutku, ko nam to ni uspelo, smo prejeli zadetek.

Naslednji nasprotnik Maribora v ligi prvakov je Liverpool, ki v Ljudski vrt prihaja 17. oktobra.