Mariboru bo proti Liverpoolu sodil Viktor Kassai

Liga prvakov 15. Okt 201718:03 > 18:22
Getty Image

Evropska nogometna zveza je danes dodelila sojenje torkovih tekem v ligi prvakov. Slovenskim državnim prvakom bo sodil izkušeni madžarski sodnik Viktor Kassai.

Matic Burazer

Kassai je eden izmed tistih sodnikov, ki jih vsekakor lahko uvrstimo med bolj izkušene pod okriljem UEFA, saj je sodil že kar nekaj pomembnih srečanj. 42-letnik iz Tatabanye je mednarodni sodnik že vse od leta 2003.

Mariborčani ga imajo zagotovo v izjemno lepem spominu, saj je sodil odločilno tekmo za uvrstitev v ligo prvakov proti Celticu v sezoni 2014/2015, ko so vijoličasti z golom  Marcosa Tavaresa v 75. minuti slavili in se drugič v zgodovini prebili do skupinskega dela elitnega klubskega tekmovanja na stari celini.

Na povratnem srečanju za uvrstitev v Evropsko ligo 2015/2016 proti azerbajdžanski Gabali, ko so vijoličasti v gosteh izgubili z 1:3, doma pa po golu Tavaresa (66. minuta) potrebovali še zadetek za napredovanje, je Kassai priskočil na pomoč in izključil Liberijca v vrstak Gabale, Thea Weeksa. Rdeči karton je bil malce sporen, a Štajercem kljub temu ni pomagal…

Madžarovo prvo veliko tekmovanje v vlogi glavnega sodnika je bilo SP v Republiki Južni Afriki 2010, sodil pa je tudi finale lige prvakov 2011 med Barcelono in Manchester Unitedeom (3:1).

Na preostalih dveh najzanimivejših tekmah v torek bosta pravico delila Antonio Mateu Lahoz (Manchester City – Napoli) in Szymon Marciniak (Real Madrid – Tottenham Hotspur).