Liverpool je pustošil po Mariboru

Liga prvakov 17. Okt 201722:13 > 22:31

Varovanci Darka Milaniča v tretjem krogu lige prvakov proti favoriziranemu angleškemu velikanu niso imeli možnosti. Gostje so že v 19. minuti vodili s 3:0, na koncu pa v mariborsko mrežo poslali sedem žog.

Liverpool je hitro pokazal, da je občutno boljše moštvo od naših državnih prvakov. Že v 4. minuti je Mitja Viler storil napako na levi strani, kar so gostje hitro izkoristili. Salah je potegnil z žogo, potem pa z natančno podajo zaposlil Firmina, ki je z lahkoto povedel svoje moštvo v vodstvo. Nadaljevalo se je podobno, saj je že v 13. minuti s sijajnim volejem za 2:0 zadel Coutinho, zgolj šest minut kasneje pa je Salah kar zgodaj odločil tekmo.

Do konca prvega polčasa smo videli še en gol Salaha. Liverpool je zlahka prebil Mariborovo obrambo, Coutinho je podal pred gol, tudi v tem primeru pa je napadalec Liverpoola moral zgolj potisniti žogo v prazen gol.

Tudi v nadaljevanju smo spremljali podobno zgodbo. Liverpool je napadal, nizal priložnosti, vijoličasti pa niti enkrat niso resneje ogrozili gostujočih vrat. Kmalu po začetku drugega polčasa je še drugič zadel Firmino in kazalo je na pravo katastrofo Maribora. Slovenski prvaki so nato nekoliko strnili vrste, pred koncem pa spet popustili. V 86. minuti je po podaji Sturridga v polno meril Alex Oxlade-Chamberlain, v izdihljajih tekme pa se je po strelu Alexandra-Arnolda žoga  odbila od Šulerja in končala v mreži.