Real in Tottenham remizirala, City vzdržal

Liga prvakov 17. Okt 201722:33 > 22:36
Denis Doyle, Getty Images Sport

Na današnjih tekmah tretjega kroga lige prvakov smo videli nekaj fantastičnih tekem, na katerih nogometaši niso skoparili z zadetki.

Denis Doyle/Getty Images

V Mariborovi skupini E smo videli še eno visoko zmago, ruski Spartak je nekoliko presenetljivo s 5:1 premagal Sevillo. Liverpool in Spartak imata sedaj po pet točk, Sevilla je pri štirih, Maribor ima eno.

Skupina F je postregla z dvema rezultatoma 2:1. Šahtar je v gosteh premagal Feyenoord, Manchester City pa pred svojimi gledalci Napoli. Sinje modri so po zadetkih Sterlinga in Jesusa že po dobrih desetih minutah vodili z 2:0, a so na koncu celo trepetali za zmago. Diawara je v drugem polčasu zmanjšal zaostanek, Mertens pa je celo zapravil najstrožjo kazen. City je še vedno stoodstoten, Šahtar ima šest točk, Napoli tri, Feyenoord je brez.

V skupini G je Bešiktaš v gosteh z 2:1 premagal Monaco, Leipzig pa s pomočjo Kevina Kampla, ki je odigral celo tekmo, s 3:2 Porto.

V skupini H je bil na sporedu derbi večera. Pomerila sta se Real in Tottenham in se razšla brez zmagovalca. Sijajni, vedno bolj vroči Harry Kane je goste povedel v vodstvo, domači pa so prek Ronalda, zadel je z najstrožje kazni, izenačili še pred koncem prvega polčasa. Apoel in Borussia sta odigrala 1:1. Nemci so se s tem spravili v težave, saj imajo za vodilnim dvojcem, ki ima sedem točk, zdaj že šest točk zaostanka.