Poslastica na Stamford Bridgu brez zmagovalca

Liga prvakov 18. Okt 201722:35 > 22:43
Getty Image/ Paolo Bruno

Za najlepšo tekmo tretjega kroga lige prvakov sta poskrbela Chelsea in Roma, ki sta se razšla brez zmagovalca (3:3). Zmage tudi za United, Barco, Juventus in Bayern.

V skupini A je Manchester United naredil velik korak k osvojitvi prvega mesta v skupini, saj je slavil še na tretji tekmi. Tokrat je v gosteh z 1:0 premagal Benfico, edini gol pa je sredi drugega polčasa s prostega strela dosegel Marcus Rashford. Na drugi tekmi v tej skupini Basel v gosteh z 2:0 premagal CSKA. United ima 9 točk, Basel 6, CSKA 3, Benfica pa je še brez.

V skupini B vse po starem. Tudi tokrat sta do zmag prišla PSG in Bayern. Francozi so z 4:0 premagali Anderlecht, zadeli so tako Mbappe, Nemyar in Cavani, Bayern pa s 3:0 Celtic.

Atletico Madrid je že pozno popoldan po našem času gostoval pri Qarabaqu. Uvodna tekma skupine C se je končala brez golov, Jan Oblak pa je v dresu Atletica branil vseh devetdeset minut. Izjemno spektakularno tekmo pa so gledalci videli na Stamford Bridgu. Tam sta se udarila Chelsea in Roma, Angleži pa so tekmo začeli odlično. Luiz in Hazard sta že v prvem polčasu poskrbela za vodstvo z 2:0, ki pa ga je najprej znižal Kolarov, potem pa celo v vodstvo spreobrnil sijajni Edin Džeko z dvema goloma. Poraz modrih je petnajst minut pred koncem z glavo preprečil Hazard.

V skupini D je Barcelona s 3:1 premagala Olympiakos (Messi, Digne, avtogol), Juventus pa se je namučil s Sportingom. Portugalci so povedli, stvari pa sta na svoje mesto postavila Pjanić in Mandžukič.