Chelsea zlahka, CSKA prek Benfice

Liga prvakov 22. Nov 201722:05 > 22:09
Richard Heathcote, Getty Images Sport

Na dveh zgodnjih sredinih tekmah sta do rutiniranih zmag prišla Chelsea in CSKA. Angleži so potrdili uvrstitev med 16 najboljših, Rusi pa so se temu uspehu močno približali.

Chelsea si je z zmago nad Qarabagom (4:0) že zagotovil preboj. Modri so v Bakuju povedli v 21. minuti, ko je portugalski sodnik Manuel de Sousa sumljivo izključil domačega kapetana Rašada Sadigova, ki naj bi kot zadnji obrambni igralec napravil prekršek nad Willianom. Slednji je hitro padel. Z enajstmetrovke je zadel Eden Hazard. V 36. minuti je vodstvo gostov povišal Willian, s čimer je bil dvoboj odloen. Premoč varovancev Antonija Conteja sta v drugem polčasu kronala še Fabregas in Willian s svojim drugim golom.

CSKA je pred svojimi gledalci z 2:0 premagal Benfico, ki tako po petih krogih ostaja brez točke. Rusi bodo v zadnjem krogu gostovali na Old Traffordu pri Manchester Unitedu, ki bi si z nocojšnjo točko proti Baslu že zagotovil prvo mesto v skupini.