Juve in Barca neodločeno, Basel šokiral Man United

Liga prvakov 22. Nov 201722:32 > 22:42

Juventus in Barcelona sta se v derbiju 5. kroga lige prvakov razšla brez zadetkov, kar pomeni, da bodo Španci skupinski del končali na prvem mestu, Italijani pa bodo v zadnjem krogu branili drugo.

Na tekmi med Juventusom in Barco je zapretil torinski velikan. Že v 2. minuti je do strela z desne strani kazenskega prostora prišel Douglas Costa, a je bil Marc Andre ter Stegen na mestu. Po živahnem začetku se je igra v nadaljevanju nekoliko umirila. V 22. minuti pa skorajda vodstvo Barcelona. Ivan Rakitić je s prostega strela v kazenski prostor poslal žogo, ki je preletela vse igralce, nato pa se od leve vratnice odbila nazaj v polje. “Odbitek” je Paulinho za las zgrešil. V 44. minuti se je Paulo Dybala po bliskoviti akciji prebil v kazenski prostor Barcelone, a nato meril čez vrata. Polčas se je tako končal brez golov. V drugem delu se je nadaljevala dinamična predstava, a brez večjih priložnosti. V 56. minuti je na zelenico stopil Lionel Messi, a tudi sijajni Argentinec ni mogel poskrbeti, da bi na sicer dobri tekmi videli kakšen gol. Sporting je s 3:1 premagal Olympiakos in ima pred zadnjim krogom točko manj kot Juventus. Toda Portugalci bodo morali rezultat iskati na Camp Nouu.

Senzacija dneva je uspela švicarskemu Baslu, ki je z zadetkom Michaela Langa v 89. minuti tekme šokiral Manchester United in se močno približal uvrstitvi med 16 najboljših. V zadnjem krogu mora proti Benfici zabeležili boljši rezultat kot CSKA v gosteh proti Unitedu.

Blestel je PSG, ki je Celticu nasul kar sedem golov. Po dvakrat sta zadela Neymar in Cavani, svoje so dodali še Mbappe, Alves in Verratti.