Zlatan Ibrahimović do novega rekorda

Liga prvakov 23. Nov 201713:40 > 13:41
Gareth Copley/Getty Images

Nogometaš Manchester Uniteda Zlatan Ibrahimović je postal prvi igralec, ki je v ligi prvakov zaigral za sedem različnih klubov.

Zlatan Ibrahimović je v sredo v igro vstopil v 74. minuti, a ni uspel preprečiti prvega letošnjega poraza Manchester Uniteda v ligi prvakov. Švicarski Basel je tekmo dobil z 1:0, nastop Šveda pa je kljub temu zgodovinski.

36-letnik, ki se je po poškodbi na nogometne zelenice vrnil prejšnji teden, je bil v lanski sezoni eden izmed junakov Unitedova zmage v evropski ligi.

Ibra je včeraj znova zaigral v ligi prvakov, v kateri je debitiral v dresu Ajaxa, kasneje pa v tem tekmovanju igral še za Juventus, Inter, Barcelono, AC Milan in PSG. Kljub dejstvu, da se je veselil naslovov na Nizozemskem, v Italiji, Španiji in Franciji, pa mu zmaga v najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju še manjka.

Z včerajšnjim nastopom je postal rekorder po številu različnih klubov, za katere je igral v ligi prvakov. Pred tem si je rekord delil z Nicolasom Anelkajem in Javierjem Saviolo, ki sta v ligi prvakov zaigrala za šest različnih ekip.