Zvečer na SK: Liverpool gosti Spartak, derbi v Madridu

Liga prvakov 6. Dec 201710:57 > 11:15
Getty Images

Sredin večer prinaša še zadnje tekme skupinskega dela lige prvakov. Liverpool bo na Anfieldu gostil Spartak, v Madrid pa prihaja Borussia Dortmund, ki si še ni zagotovila tretjega mesta v skupini H.

Liverpool bo pred domačimi navijači proti ruskemu predstavniku iskal zmago in z njo potrditev prvega mesta v skupini. A Spartak ne bo lahek nasprotnik, kar so Rusi dokazali že v Moskvi, ko so redsi brez uspeha oblegali vrata aktualnih ruskih prvakov.

Varovanci Jürgena Kloppa imajo pred zadnjim preizkusom v skupinskem delu devet točk in točko prednosti pred drugouvrščeno Sevillo, ki jo nocoj čaka preizkušnja v Mariboru. V igri za osmino finala je tudi Spartak, ki ima na tretjem mestu šest točk. Evropsko sezono so že sklenili vijoličasti, ki pa lahko še vedno močno vplivajo na razplet v skupini.

Redsi na zadnjih osmih tekmah v vseh tekmovanjih ne poznajo poraza, v dobri formi pa so tudi nocojšnji gostje, ki so na zadnjih petih tekmah štirikrat zmagali in enkrat remizirali.

Večer bo tudi v znamenju obračuna med Real Madridom in Borussio Dortmund, ki pa je že pred časom zapravila vse možnosti za uvrstitev v izločilne boje.

Kraljevi klub bo skupinski del sklenil na drugem mestu, saj si je Tottenham že zagotovil tri točke prednosti, angleški predstavnik pa je bil boljši tudi v medsebojnih obračunih. Obračun med španskim in nemškim predstavnikom bo tako štel le za prestiž, v taboru gostov pa napovedujejo, da želijo ligo prvakov skleniti z zmago in tako prekiniti niz sedmih tekem brez zmage.

Nogometno bodo obarvani tudi preostali programi. Na Sportklub 3 boste lahko spremljali obračun med Leipzigom in Bešiktašom, na Sportklub 4 vas čaka tekma med Šahtjarjem in Manchester Cityjem, na Sportklub 5 se bosta pomerila Feyenoord in Napoli, Sportklub 6 pa je rezerviran za Porto in Monaco.