Handanovićev "kiks" preprečil prvo zmago v ligi prvakov

Liga prvakov 6. Dec 201721:33 > 21:34

Nogometaši Maribora so pred domačimi gledalci v Ljudskem vrtu prišli do tretje točke v letošnji ligi prvakov. Z 1:1 so se razšli s Sevillo.

Začetek tekme je pripadel Sevilli, ki je prevzela pobudo in žogo držala v svoji posesti na polovici Maribora. A kljub pritisku gostov je povedel Maribor. V 10. minuti je namreč Blaž Vrhovec z dolgo podajo na desnem krilu v ogenj poslal Martina Milca, ki se je mojstrsko otresel španskega branilca, nato pa podal na drugo vratnico, kjer je osamljeni Marcos Tavares z glavo mojstrsko dosegel svoj premierni gol v Ligi prvakov.

Tudi drugi polčas ni prinesel spremembe razmerja sil na igrišču. Sevilla je iskala poti do mariborskega gola, a so se slovenski prvaki dobro branili. Na drugi strani je Maribor v redkih napadih tudi resno zapretil. Dvakrat je nevarno sprožil Bohar. V 72. minuti je Handanović mojstrsko ubranil poskus Wissama Ben Yedderja. A štiri minute kasneje si je Handanović privoščil veliko napako, po kateri je Sevilla izenačila. Paulo Ganso je sprožil z 20 metrov, a na videz “nenevaren” strel je Handanoviću pod rokami ušel v mrežo za 1:1.