Conte: Dobro se poznamo, a vse to je preteklost

Liga prvakov 11. Dec 201717:14 > 17:15
Bryn Lennon/Getty Images

Strateg Chelseaja Antonio Conte je po plesu kroglic v Nyonu, ki je določil, da se bo Chelsea v osmini finala lige prvakov pomeril z Barcelono, dejal, da je z žrebom zadovoljen.

V osmini finala se še niso smeli srečati klub iz iste države in klubi, ki so med seboj igrali v prvem delu tekmovanja.

Chelsea, ki je svoj edini evropski naslov osvojil leta 2012, se bo februarja in marca za četrtfinalno vstopnico pomeril z Barcelono. Prav Katalonce so Londončani v šampionski sezoni izločili v polfinalu omenjenega tekmovanja.

Po minimalni zmagi v Londonu (1:0) je Chelsea v Barceloni iztržil remi, potem ko so Katalonci že vodili z 2:0.

To je žreb. Reagirati moramo pozitivno, zelo dobro se poznamo. V tej fazi tekmovanja se moraš biti pripravljen pomeriti z vsakim, zato moramo biti tokrat pripravljeni za Barcelono. Preteklost je potrebno pozabiti, pomembna je le sedanjost. Vse to je normalno,” je o žrebu dejal Antonio Conte.

Prva tekma med modrimi iz Londona in Barcelone bo na sporedu 20. februarja, povratna pa 14. marca.

Finale lige prvakov v tej sezoni gosti Kijev, naslov pa znova brani madridski Real.