Klopp: Če lahko igramo proti Cityju, lahko proti vsem

Liga prvakov 14. Feb 201814:08 > 14:09
Gareth Copley/Getty Images

Strateg Liverpoola Jürgen Klopp je prepričan, da je lahko njegova ekipa konkurenčna proti vsem najmočnejšim evropskim klubom.

Liverpool bo bitko za četrtfinale začel v sredo zvečer, ko ga čaka gostujoči obračun s Portom.

Govorimo o največjem klubskem tekmovanju. Izkušnje so me naučile, da je to vseeno le nogomet, v nogometu pa vedno zmaga boljša ekipa. Mi imamo zelo dobre igralce. Premor v ligi prvakov je bil dolg, a vsi smo komaj čakali na ta trenutek in to moramo dokazati,” je razlagal Jürgen Klopp in dodal: “Govorimo o 16 najboljših klubih v Evropi. To je ogromno odličnih ekip, vse pa bi rade slavile v finalu.

Angleški predstavniki so osmino finala dobro začeli. Manchester City je na prvi tekmi s 4:0 ugnal Basel, Tottenham pa je v gosteh remiziral z Juventusom (2:2).

Vem, da se lahko kosamo z vsakim. Zato mi ni potrebno razmišljati o formi nasprotnih ekip. Najverjetneje je trenutno najmočnejši evropski klub Manchester City. Z njimi smo letos igrali že dvakrat, obakrat na zelo visokem nivoju. PSG je nekoliko drugačen, a z njimi se ne nameravam veliko ukvarjati. Vem, da lahko v primeru obračuna slavimo.

Obračun med Portom in Liverpoolom je na sporedo v sredo ob 20.45, tekmo pa si boste lahko ogledali v živo na kanalu Sportklub 1. Prenos se začne ob 20.30.