Real na krilih Ronalda do velike zmage

Liga prvakov 14. Feb 201822:02 > 22:12

Nogometna poslastica v Madridu ni razočarala. Na prvi tekmi osmine med Realom in PSG-jem, so gostitelji prišli do velike zmage (3:1). Liverpool je z visoko zmago v Portu z eno nogo že v četrtfinalu (5:0).

Gostitelji so srečanje začeli podjetneje, prvi pa so se zadetka razveselili nogometaši PSG-ja. Akcijo za gol je v 33. minuti začel Kylian Mbappe, ki je z desne podal v kazenski prostor in našel Neymarja, ki je atraktivno s peto podal do Adriena Rabiota, ki je matiral Keylorja Navasa. Pred zadetkom je imel v 28. minuti sijajno priložnost Cristiano Ronaldo, ki se je sam znašel pred Areolo, a je vratar PSG-ja z veliko sreče zaustavil Portugalca.

Kraljevi klub je do konca prvega polčasa pričakovano pritisnil. Po voleju Karima Benzemaja je znova zablestel Alphonse Areola, ob koncu prvega dela pa so si domači priigrali enajstmetrovko. Uspešno jo je izvedel Ronaldo, ki je dosegel 10. zadetek v letošnji sezoni lige prvakov.

V drugem polčasu je prvi zapretil PSG. V 49. minuti je Mbappe prejel sijajno podajo in znotraj kazenskega prostora prišel do strela, z obrambo se je izkazal Navas. Le pet minut zatem je imel priložnost za svoj drugi gol Rabiot, ki pa je bil z glavo nenatančen. Gostje so v 73. minuti po krajšem pritisku znova prišli do priložnosti. Po podaji iz kota je poskusil Presnel Kimpembe, a so domači njegov poskus blokirali. Sledile so minute Reala, ko sta poskusila Ronaldo in Ramos, a nista uspela resneje ogroziti vrat Areole.

Sledila je dvojna menjava pri Realu, s katero je Zinedine Zidane zadel v polno. Prav novinec v igri Marco Asensio je v 82. minuti krenil po levi in žogo poslal pred vrata, ta pa se je srečno odbila v koleno Ronalda, ki je poskrbel za popolni preobrat. V 86. minuti je za nepopisno veselja na tribunah Bernabeua poskrbel še Marcelo, ki je PSG ovil v črno. Gostje so do konca tekme skušali priti do izenačenja, a jim to ni uspelo. Najlepšo priložnost je v zadnjih sekundah zapravil Neymar.

Liverpool, ki je bil na drugi tekmi v vlogi favorita, ni razočaral. Angleži so že v prvem polčasu dosegli dva gola (Sadio Mane in Mohamed Salah), tri pa dodali še v drugem delu (2x Mane in Roberto Firmino) in si skoraj zagotovo že zagotovili četrtfinalno vstopnico.