Mane in Fernandes najboljša igralca evropskega tedna

Liga prvakov 16. Feb 201816:06 > 17:36
Epsilon, Getty Images

Sadio Mane je bil proglašen za najboljšega igralca v ligi prvakov. V ligi evropa pa je ta naziv pripadel nogometašu Lokomotiv Moskve Manuelu Fernandesu.

Senegalski reprezentant Sadio Mane je v dvoboju s Portom dosegel hattrick in zelo pomagal svoji ekipi k izdatni zmagi Liverpoola na gostovanju na Portugalskem, kjer so redsi slavili s 5:0 in si praktično že zagotovili napredovanje. Poleg njega so se za ta naziv borili še Marcelo, Christian Erikssen in Ilkay Gundogan.

Manuel Fernandes pa je Lokomotiv Moskvi s hattrickom pomagal do popolnega preobrata in do velike zmage na gostovanju pri Nici. Čeprav so Francozi z dvema zadetkoma Maria Balotellija povedli z 2:0 so slavili Rusi na krilih izjemnega Portugalca. Slednji je prvič zadel v zaključku prvega polčasa, ko je uspešno realiziral enajstmetrovko potem pa prispeval še dva gola v drugem polčasu.

Poleg njega so bili v konkurenci še Mesut Ozil, Aritz Aduriz in Michyi Batshuayi.