Ničla v Sevilli, Šahtar Romo ugnal z evrogolom Freda

Liga prvakov 21. Feb 201820:29 > 21:59
Catherine Ivill/Getty Images

Nogometaši Seville in Manchester Uniteda so na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan, v prvi tekmi osmine finala Lige prvakov, remizirali. V Harkovu si je Šahtar proti Romi priigral minimalno prednost, potem ko je ukrajinski prvak ob polčasu izgubljal.

Z razpletom v Andaluziji so seveda lahko precej bolj zadovoljni navijači “vragov”, pa čeprav se njihovi ljubljenci danes niso ravno izkazali. Najbolj zaslužen za rezultat 0:0 je vratar David De Gea, ki je kar nekajkrat preprečil gol.

Navijači Seville, na drugi strani, lahko obžalujejo zapravljene priložnosti, njihovi nogometaši so imeli večjo posest žoge, proti golu Manchester Uniteda spravili kar 25 strelov, osem v okvir gola.

Najlepšo priložnost je zamudil Luis Muriel na koncu prvega polčasa, ko je s petih metrov streljal z glavo pod prečko, a je De Gea žogo odbil v kot.

Jose Mourinho se je tokrat odločil za zanimivo postavo in na klopi pustil Paula Pogbaja, Anthony Martiala, Marcusa Rashforda in Jesseja Lingaarda. Prvi trije so nato dobili priložnost, Pogba pa že v 17. minuti, ko je zamenjal poškodovanega Anderja Herrero.

Zmage se je nocoj veselil Šahtar, ki je Romo v Harkovu premagal z 2:1. Volkulja je povedla z golom Čengiza Ünderja v 41. minuti. Turek je v zadnjih štirih tekmah dosegel pet golov.

Domači so v 52. minuti izenačili preko Facunda Ferreyre, ki je izkoristil 50-metrsko podajo Jaroslava Rakitskya. V 71. minuti je stadion ponorel. Prosti strel s kakšnih 18 metrov je izvedel Fred in meril tik pod prečko za mirnejšo pot oranžnih v večno mesto.