Sevilla šokirala United, Roma izločila Šahtar

Liga prvakov 13. Mar 201821:44 > 21:48

Nogometaši Seville so na Old Traffordu šokirali Manchester United (1:2) in končali evropsko pot angleškega velikana. Napredovanje si je zagotovila tudi Roma.

Nogometaši Manchester Uniteda, ki so se v ligo prvakov uvrstili po lanskem slavju v evropski ligi, letos prvič po aprilu 2014 sodelujejo v izločilnih bojih lige prvakov. Na prvi tekmi v Sevilli zadetkov nismo videli, v Manchestru pa so Andaluzijci zabili kar dva in se ob le enem prejetem golu razveselili svoje prve uvrstitve v četrtfinale.

Obračun so bolje začeli gostitelji, ki so na začetku pritisnili, Sergio Rico pa je moral prvič posredovati v 5. minuti, ko je s prostega strela sprožil v zadnjem času odlično razpoloženi Marcus Rashford.

V nadaljevanju so Andaluzijci vzpostavili ravnotežje in postali nevarnejši. Najlepši priložnosti v prvem polčasu so zapravili v 10. in v 28. minuti. Najprej je po podaji s kota z glavo čet vrata zaključil Joaquin Correa, kot drugi pa je zapretil Luis Muriel, ki je v kazenskem prostoru Manchestra prišel do strela in za las zgrešil.

V drugem polčasu so prvi do priložnosti prišli gostitelji. V 52. minuti se je po poskusu Jesseja Lingarda iz težkega položaja spet izkazal Rico.

Sledilo je nekaj minut brez priložnosti, nato pa so udarili gostje. V 74. minuti je Pablo Sarabia odlično podal v prazen prostor, Ben Yedder pa je z natančno odmerjenim strelom ugnal nemočnega Davida De Geo.

Jose Mourinho je reagiral z dvema menjavama, a spremembe ni bilo. Gostje so v 78. minuti povišali prednost, znova pa je zadel Ben Yedder. Isti nogometaš je imel novo priložnost v 82. minuti, ko je dobro posredoval De Gea. Andaluzijci so imeli le minuto zatem še eno priložnost, tokrat je bil premalo natančen Clement Lenglet.

United je v končnici pritisnil, najnevarnejši pa je bil Romelu Lukaku. Belgijec je v 83. minuti z neposredne bližine zgrešil vrata, dobro minuti kasneje pa izkoristil podajo Rashforda in gostiteljem vlil nekaj upanja.

Do konca tekme so imeli nogometaši Seville ogromno prostora za protinapade. Junak Ben Yedder bi lahko tako v 91. minuti zabil hat-trick, a ga je zaustavil De Gea.

Šahtar v Rimu brani minimalno prednost

Roma pred domačimi navijači lovi gol zaostanka iz prve tekme, ki jo je Šahtar doma dobil z 2:1.

V prvem polčasu priložnosti nismo videli, gostitelji pa so se vodstva razveselili v 52. minuti, ko se je izkazal Edin Džeko.

Džeko bi lahko že v 63. minuti podvojil vodstvo Rome, a je žoga po strelu z roba kazenskega prostora zletela mimo leve vratnice.

Gostitelji so v nadaljevanju brez večjih težav nadzirali potek srečanja, vse skupaj pa jim je v 79. minuti olajšala še izključitej Ivana Ordetsa. Do konca obračuna se rezultat ni spremenil in Roma se je zaradi gola v gosteh razveselila četrtfinalne vstopnice.