Messijeva simfonija za Barcino uvrstitev v četrtfinale

Liga prvakov 14. Mar 201820:20 > 22:35
David Ramos, Getty Images Sport

Nogometaši Barcelone so na krilih izjemnega Lionela Messija v osmini finala lige prvakov izločili Chelsea. Katalonci so povratni obračun dobili s 3:0.

Lionel Messi je z dvema goloma prišel do jubilejnega 100. zadetka v ligi prvakov, še drugič zapored pa je zadel proti Chelseaju, proti kateremu v preteklosti nikakor ni uspel zabiti.

Vzdušje na polnem Camp Nouu je bilo odlično, domači navijači pa so se že v tretji minuti razveselili vodstva. Messi si je z Ousmanom Dembelejem skušal izmenjati dvojno podajo, a so gostje žogo izbili do Luisa Suareza, ki je mojstrsko zaposlil Argentinca, ta pa je skorajda z mrtvega kota med nogama ugnal Thibauta Courtoisa, ki bi moral posredovati bolje.

Gostje so po prejetem zadetku zaigrali bolje, nanizali nekaj nevarnih akcij, a bili ob zaključkih premalo pogumni. Najnevarnejši je bil znova Willian, ki je v 12. minuti ogrel dlani Marca Andreja ter Stegna.

Katalonci so minute modrih iz Londona presekali s sijajnim proti napadom, ki ga je z ukradeno žogo na sredini igrišča začel Messi. V nadaljevanju akcije je preigral tri nogometaše Chelseaja in z diagonalno podajo sijajno zaposlil Dembeleja, ki je s strelom v nasprotnik vratarjev kot matiral Courtioisa za 2:0.

Londončani so po drugem prejetem zadetku do konca polčasa iskali zadetek, ki bi jih vrnil v igro. V 38. minuti je nevarno zaključil Marcos Alonso, znova pa se je izkazal ter Stegen. Isti igralec je v sodnikovem dodatku poskusil še s prostega strela in zatresel vratnico.

Shaun Botterill Getty Images Sport

Drugi polčas so bolje začeli gostje, ki so v 49. minuti zahtevali enajstmetrovko. Ob Gerardu Piqueju je padel Alonso, a se Damir Skomina ni oglasil. Po ogledu počasnega posnetka se je videlo, da je Alonso res hitro padel, a slovenski sodnik bi moral pokazati na belo piko.

Pritisk Chelseaja se je nadaljeval, znova pa je nanj odgovoril sijajni Messi, ki je v 63. minuti prodrl po levi in s strelom v bližnji vratarjev kot še enkrat matiral Courtoisa, ki se je vrgel v napačno smer. Po tretjem zadetku so oboji sprejeli, da je srečanje odločeno, čakal se je le še zaključni žvižg Skomine.

Ob Barceloni in Bayernu so si že pred tem četrtfinale zagotovili Liverpool, Manchester City, Juventus, Roma, Real Madrid in Sevilla. Žreb četrtfinalnih parov v Nyonu bo v petek ob 12.00.