Nova pravila UEFE za prihodnjo sezono evropskih tekem

Liga prvakov 27. Mar 201812:42 > 12:50
Matthias Hangst, Getty Images Sport

UEFA je za prihodnjo sezono lige prvakov in evropske lige nekoliko spremenila pravila. Poslej bodo lahko trije igralci posamezne ekipe, ki so v zimskem premoru zamenjali klub, v omenjenih tekmovanjih igrali za novo ekipo tudi v nadaljevanju sezone. Trener bo v podaljšku posegel po četrti zamenjavi.

Od sezone 2018/2019 naprej bodo v Ligi prvakov, Ligi Evropa in Superpokalu veljala nekoliko spremenjena pravila.

Evropska nogometna zveza (UEFA) je pred kratkim povečala denarni skladd za ligo prvakov in ligo Europa, spremenila termine igranja tekem ter modificirala sistem kvalificiranja. Danes so poleg tega vsega v Nyonu uradno potrdili tudi, da bodo ekipe v izločilnih bojih lige prvakov in lige Europa lahko opravile štiri menjave, če se bo tekma odločala v podaljšku.

Poleg tega bodo ekipe v finalu lige prvakov, lige Europa ter UEFA superpokalu lahko namesto dosedanjih 18 prijavile 23 igralcev. Na klopi za rezervne nogometaše bo tako sedelo kar 12 igralcev, takšen sistem že sedaj uporabljajo v Serie A.

Nova termina igranja tekem lige prvakov ob torkih in sredah sta 18:55 in 21:00. V ligi Europa bodo četrtkove tekme odigrane ob 18. in 21. uri, v izločilnih bojih pa le ob 21. uri.

Pomembna novost pa zadeva tudi januarski prestopni rok. Med njim bodo klubi lahko prijavili tri nove igralce za izločilne boje lige prvakov in lige Europa, omejitev ne bo. To pomeni, da bo lahko igral tudi igralec, ki je v prvem delu sezone v enem od obeh tekmovanj že igral za drug klub.

Ena izmed novosti je tudi ta, da bodo tisti klubi, ki so ligo Europa osvojili trikrat zapored ali skupno vsaj petkrat, lahko na dresih nosili posebno obeležje. Temu kriteriju zaenkrat ustreza Sevilla.