Pep o izključitvi: Sodniku sem rekel, da je bil gol!

Liga prvakov 11. Apr 20181:31 > 1:39
Laurence Griffiths Getty Images Sport

Nihče ne ve, v katero smer bi šla povratna tekma četrtfinala lige prvakov, če bi glavni sodnik Antonio Mateu Lahoz priznal regularen zadetek, to pa je bil tudi razlog, zakaj je glavni trener Manchester Cityja Pep Guardiola začetek drugega polčasa pričakal na tribunah in ne na trenerskem mestu.

Trener Machenster Cityja Pep Guardiola po koncu prvega polčasa pritekel na zelenico, da bi se pogovoril s svojim rojakom, a se je glavni sodnik Mateu Lahoz odločil, da Guardiolo izključi.

Rekel sem mu, da je bil to regularen zadetek in da se je žoga od Jamesa Milnerja odbila do Saneja in da prepovedanega položaja ni bilo. Zaradi tega me je izključil. Bilo bi povsem drugače, če bi ob polčasi vodili z 2:0. Nisem ga užalil, dejal sem mu samo: ‘Mateo, to je bil gol’. To je to.”

“Rekel sem, da se je žoga odbila od Milnerja, pa mi je odogovoril: “Ah, od Milnerja?’ Da, od Milnerja, s tem da je on nogometaš Liverpoola, tako da prepovedanega položaja ni bilo,” se je razburjal Pep.

“Želim čestitati Liverpoolu in upam, da bodo dobro predstavljali angleški nogomet v polfinalu. Redsi so vrhunsko moštvo z odličnim trenerjem. Zaslužili so si preboj v polfinale,” je še dodal trener Cityja.