Real za polfinale potreboval enajstmetrovko

Liga prvakov 11. Apr 201820:04 > 20:17

Real Madrid se je po neverjetni drami prebil v polfinale lige prvakov. Ko je Juventus vodil s 3:0 in je na Bernabeu že vse kazalo na podaljške, je angleški sodnik Oliver v 93. minuti pokazal na belo piko. Suvereni izvajalec enajstmetrovke je bil, kdo drug kot, Cristiano Ronaldo. Med štiri še Bayern.

David Ramos/Getty Images

Juve je povedel že v drugi minuti ter si tako olajšal “misijo nemogoče”. Z glavo je zadel Mario Mandžukić, Hrvat pa je bil v 37. minuti zopet na pravem mestu ter žogo na podoben način preusmeril za hrbet Keylorja Navasa.

Zinedine Zidane je med polčasom opravil dve menjavi, ki pa razmerja moči nista bistveno spremenili. Italijanski prvaki so v 61. minuti dobili tisto, po kar so prišli v Madrid, dosegli so še tretji gol! Tokrat je velikansko napako Navasa izkoristil Blaise Matuidi in poskrbel za nepopisno veselje med navijači Stare dame.

Ko je že vse kazalo na podaljške, je Madrid izpeljal akcijo, pri kateri je Medhi Benatia s hrbta podrl Lucasa Vasqueza, sodnik Michael Oliver pa je ob ogorčenju Torinčanov pokazal na belo toko. Sledil je besen protest gostov, Gianluigi Buffon je prejel rdeč karton in med vratnici je moral Wojciech Szczęsny.

Najstrožjo kazen je z največjo možno mero suverenosti v gol spremenil Cristiano Ronaldo in postavil končni izid 1:3. V polfinale potuje Real, ob njem pa še Bayern, ki je v Münchnu s Sevillo igral 0:0.