Agnelli prepričan: UEFA je proti italijanskim klubom!

Liga prvakov 12. Apr 201817:27 > 17:29
Andrea Agnelli
Andrea Agnelli. Foto: Getta Image/David Ramos

Predsednik Juventusa Andrea Agnelli je prepričan, da evropska nogometna zveza namenoma italijanskim predstavnikom delegira sodnike, ki ne marajo italijanskih klubov.

David Ramos, Getty Images

Absolutno v ligi prvakov potrebujemo sistem VAR. Tukaj ne gre za točko ali dve, gre za to, kdo bo šel naprej v pomembnem tekmovanju, ki prinaša toliko denarja in prestiža, takšnih incidentov ne moremo dovoliti,” je dejal Agnelli.

Agnelli je nekaj krepkih usmeril tudi proti Pierluigiju Collini, vodji delegiranja sodnikova na Uefi.

Iz nekega razloga želi vodja sodnikov dokazati, da je nevtralen in kar naprej delegira sodnike, ki so proti italijanskim klubom. Saj ne gre samo za Juventus, tudi Roma ni dobila enajstmetrovke proti Barceloni, Milan pa je proti Arsenalu izpadel. To je tehničen problem, UEFA nima dovolj dobrih sodnikov. Mi jih lahko pomagamo izobraziti. Potrebujemo VAR. Tehnologija goal-line ni isto kot sodnik, ki gleda posnetek. Če UEFA ni pripravljena, mora hitro ukrepati, tako kot je to storila Serie A, pa tudi Nemčija, Portugalska…”