Nemci Marcela označili za "slabo točko" Reala

Liga prvakov 27. Apr 201814:33 > 14:37
Getty Images

Nekateri nemški mediji so pred prvo polfinalno tekmo lige prvakov med Realom in Bayernom Marcela označili kot slabo točko v zasedbi Zinedina Zidana, Brazilec pa je odigral izjemno in zabil še svoj tretji letošnji zadetek v izločilnih bojih.

Levi bočni branilec Reala in eden od najboljših igralcev na svojem položaju, Marcelo, je zabil že PSG-ju in Juventusu, sredi tedna pa v polno meril tudi na Allianz Areni. Navkljub dominaciji Bayerna v prvem polčasu, sta Real in Marcelo še enkrat več pokazala šampionsko srce. Za Brazilca je bil to že skupno osmi zadetek za kraljevi klub v ligi prvakov.

Real je dobil predhodnih šest od sedmih tekem (zgolj remi proti Barceloni leta 2011), na katerih se je vpisal med strelce, pred tem pa še nikoli v eni sezoni najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja ni dosegel treh zadetkov.

V kolikor bo Real še tretjič zapored slavil v ligi prvakov, bo Brazilec znova med ključnimi za pot na nogometni olimp. Med drugim je v bavarski prestolnici prehitel Sergia Ramosa in Danija Alvesa kot branilec z največ goli v ligi prvakov.