Roma blizu senzaciji, a ji je zmanjkalo časa

Liga prvakov 2. Maj 201822:37 > 22:42
Getty Image/ Paolo Bruno

Liverpool je drugi finalist lige prvakov. Na povratni tekmi je sicer izgubil z Romo (2:4), a je bilo to dovolj za veliko slavje redsov.

Uvodne minute rimskega povratnega dvoboja je pripadel Romi, ki je podobno kot v četrtfinalu proti Barceloni z začetnim pritiskom želela priti do zgodnjega zadetka, ki bi lahko pošteno zapletel stvari za Liverpoolčane, ki so že v 9. minuti po prvem pravem protinapadu po podaji RobertaFirmina in zadetku SadijaManeja prišli v vodstvo z 1:0.

Ko se je zdelo, da bodo domači po prejetem zadetku močno popustili, je nastopila 15. minuta in nesrečni vezist angleškega moštva James Milner, v katerega je žogo odbil soigralec Dejan Lovren za izenačenje izida na 1:1. V 25. minuti se je v zračnem dvoboju v domačem kazenskem prostoru najbolje znašel Georginio Wijnaldum, ki je z glavo iz neposredne bližine znova popeljal redse v vodstvo z 2:1.

V drugem polčasu je Roma pritisnila in na koncu ji je celo malo zmanjkalo do popolnega preobrata. Edin Džeko in dvakrat Naingolan sta poskrbela za vodstvo s 4:2, a kaj ko je zmanjkalo časa. Belgijec je zadnji gol na tekmi dosegel nekaj sekund pred iztekom Skomininega podaljška, tako da kasneje niti ni bilo časa za še en poskus Rimljanov.