Klopp: Smo neizkušeni, a vseeno bomo nevarni

Liga prvakov 3. Maj 201810:38 > 10:40
Laurence Griffiths/Getty Images

Strateg Liverpoola Jürgen Klopp je po uvrstitvi v veliki finale lige prvakov priznal, da izkušenejše ekipe od madridskega Reala ni, a po njegovem mnenju ima Liverpool kljub vsemu kar nekaj možnosti za zmago.

Liverpool je navdušil na prvi tekmi, ko je na Anfieldu Romo ugnal s kar 5:2. Polna zadetkov je bila tudi povratna tekma, kjer je Rimljanom za podaljšek zmanjkal le zadetek. Redsi so se tako v finale uvrstili s skupnim rezultatom 7:6.

Kljub fantastičnemu uspehu pa trener Liverpoola Jürgen Klopp uvrstitve v finale ne slavi, saj je pred njimi še najpomembnejša tekma v letošnji sezoni.

Bili smo v finalu ligaškega pokala in izgubili. Ljudje na ulici se mi za to ne zahvaljujejo. Bili smo tudi v finalu evropske lige, a tudi to so vsi pozabili. Zato s skupno zmago proti Romi nismo osvojili ničesar. Srebrne medalje ne obstajajo, čaka nas še ogromno dela,” je po tekmi razlagal Klopp.

Redsi so se v finale najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja uvrstili prvič po letu 2007, za njihove nasprotnike iz Madrida pa bo to že tretji zaporedni finale.

Več izkušenj v ligi prvakov kot Real Madrid je nemogoče imeti. Mislim, da je vsaj 80 odstotkov njihovih igralcev že doživelo takšno tekmo. V zadnjih petih letih so štirikrat igrali v finalu. Oni so izkušeni, mi nismo, a bomo vseeno nevarni,” je še dodal Klopp.

Vrhunec letošnje evropske klubske sezone bo gostil Kijev, tekma pa je na sporedu 26. maja.

Kot zanimivost naj dodamo, da je prav Liverpool zadnja ekipa, ki je v finalu ugnala Real iz Madrida. To se je zgodilo v sezoni 1980/81, ko so redsi slavili na pariškem Parku princev.