Finale lige prvakov leta 2020 bo v Carigradu

Liga prvakov 24. Maj 201822:11 > 22:16
Getty Images

Uefa je sporočila gostitelja finala Lige prvakov leta 2020. Tekma bo odigrana v Carigradu, na stadionu Atatürk.

David Ramos/Getty Images

Finale bo na stadionu Atatürk prvič po letu 2005, ko je po nepozabnem preobratu Liverpool premagal Milan. Finale Evropske lige bo leta 2020 v Gdansku, evropski superpokal bo v Portu na stadionu Dragao, finale Lige prvakinj pa bo na Dunaju. Naslednje leto bo finale Lige prvakov v Madridu na stadionu Wanda Metropolitano, Evropske lige pa v Bakuju.

Na zasedanju izvršnega komiteja Uefe v Kijevu je bila tema tudi finančni ferplej. Odločili so, da morajo klubi razkriti več podrobnosti. Klubi, ki bodo igrali v evropskih tekmovanjih, bodo morali v prihodnje razkriti finančne podrobnosti pri prejemkih ali plačah agentov igralcev. “Te spremembe so zelo pomembne, saj bo tako zagotovljeno transparentno poslovanje,” je dejal Andrea Traverse, vodja oddelka Uefe za licenciranje klubov in finančni ferplej.