Buffon bo zaradi žaljenja sodnika počival tri tekme

Liga prvakov 5. Jun 201817:22 > 17:23
David Ramos, Getty Images

Evropska nogometna zveza (UEFA) je razkrila kazen za legendarnega vratarja Gianluigija Buffona, ki je bil ob koncu četrtfinalenga obračuna proti Real Madridu izključen.

Gianluigi Buffon, ki je trenutno brez kluba, bo kazen odslužil, če bo kariero nadaljeval pri moštvu, ki bo sodelovalo v evropskih tekmovanjih.

Buffon se je konec maja poslovil od Juventusa, za katerega je branil kar 17 let. Veteran si je vrata za nadaljevanje kariere pustil odprva, a zagotovo ne bo odšel v kakšen italijanski klub. Največ se govori o selitvi k PSG-ju.

40-letni vratar je kazen dobil zaradi burne reakcije po dosojeni enajstmetrovki na povratni tekmi četrtfinala lige prvakov proti Real Madridu. Michael Oliver je na najstrožjo kazen pokazal v sodnikovem dodatku, Buffon pa je po burni reakciji prejel sploh prvi rdeči karton v tem tekmovanju.

K višini kazni so zagotovo pomagale tudi poznejše izjave, v katerih je vselej ostro napadel sodnika Oliverja: “Ne razumem, kako lahko nekdo razblini naše sanje tik pred koncem rednega dela, potem ko nam je uspela tako veličastna vrnitev. Popolnoma jasno, da ne more imeti srca, ampak ima tam koš za smeti. Če nimaš pravega značaja, ne moreš soditi tako pomembne tekme na takem stadionu. Raje naj sedi na tribuni z ženo in otroki, tam lahko pije sprite in si privošči čips.”