Klopp: Zaradi Beckenbauerja smo testirali Kariusa

David Ramos/Getty Images

Menedžer Liverpoola Jürgen Klopp je prepričan, da je pretres možganov 100 odstotno vplival na vratarja redsov Lorisa Kariusa ob porazu proti madridskemu Realu v finalu lige prvakov.

Napake nemškega vratarja so doprinesle k prvemu in tretjemu zadetku kraljevega kluba, ki je v Kijevu slavil s 3:1 in tako prišel do svojega 13. naslova evropskega prvaka.

Loris Karius je pri izidu 0:0 prišel v stik s Sergiom Ramosem, pet dni kasneje pa so odkrili, da je imel na testiranju 26 od 30 znakov za pretres možganov.

Ne izkoriščamo tega kot izgovor, temveč kot pojasnilo. Za mene je to 100 odstotno pojasnilo za njegovo predstavo. Ta udarec je vplival nanj, to je povsem jasno,” je pojasnjeval Jürgen Klopp.

V dneh po finalu se je Karius večkrat opravičil navijačem za svoje napake, kasneje dobil tudi grožnje s smrtjo, ki so pripeljale do policijske preiskave. Nekaj dni kasneje so zdravniki potrdili, da je med tekmo doživel pretres možganov, vendar Klopp do sedaj o tem ni govoril.

Če vprašate Lorisa, bi dejal, da ni razmišljal o tem in da niti za sekundo tega ni koristil kot izgovor. S tega vidika, mojega vidika, je vse v redu. O tem ne razmišljamo več in začenjamo iz ničle,” je poudaril nemški strokovnjak.

Klopp je odkril, da mu je legendarni nemški nogometaš Franz Beckenbauer omenil, da ga je ugleden nemški zdravnik opozoril na možnost, da je Karius med spektaklom v Kijevu doživel pretres možganov. Nekdanji strateg Borussie sam do tistega trenutka niti enkrat ni pomislil na takšno možnost, a se je po takšni informaciji moral odzvati.

“Dobil sem vse slike iz različnih položajev in pomislil: ‘Kako lahko vsi mislimo, da je fant, ki do tega trenutka ni pokazal nobene slabosti, naredil tako velike napake na zelo pomembni tekmi in nihče ne pomisli, da se je vse zgodilo zaradi tega udarca’. Kako lahko to mislimo? Za mene je to bilo pojasnilo in pomisli sem, da to preverimo. Pomislil sem, da je prepozno in da tega ne moremo preveriti. Toda sedaj vem, da potres možganov ne mine v enem dnevu, če ga doživite, se vidi nekaj dni. Pet dni po finalu je imel Loris 26 od 30 znakov za pretres možganov. To je jasno,” je zaključil menedžer Liverpoola.