Finale Lige prvakov v New Yorku?

Liga prvakov 10. Sep 201820:13 > 20:35
Matthias Hangst, Getty Images Sport

Že več let se krepi ideja, da bi moral nogomet v ZDA stati z ramo ob rami s slavno četverico najpopularnejših športov. Letos se bo ena tekma La lige že igrala čez lužo in v načrtih je, da se bo nekoč tam igrala tudi najpomembnejša tekma evropskega nogometa.

Na možnost, da bi se tudi finale Lige prvakov lahko igralo v New Yorku je opozoril izvršni direktor medijske hiše Mediapro iz Barcelone Jaume Roures.

“Potekajo pogovori glede možnosti, da se finale Lige prvakov igra v New Yorku,” je razkril Roures.

Da se evropski nogomet počasi širi na servernoameriški kontinent, dokazuje vse večje število klubov, ki imajo tam svoje pripravljalne turneje. Že dve sezoni je bilo tam veliko tekem Mednarodnega pokala prvakov, ki ga igra 16 najpopularnejših klubov, letos je na vrsti tekma La lige med Girono in Barcelono. Logično, naslednji korak bi bila tekma elitnega evropskega tekmovanja, zakaj ne finale?